Yeni Facebook Tasarımı

0

yeni-facebook-tasarimiSosyal iletişim ağlarının git gide yaygınlaşması ve daha işlevsel hale bürünerek tercih edilmeleri Facebook yönetimini de harekete geçirmiş görünüyor. Facebook yakında çerçevesini değiştirerek çok daha işlevsel bir hale bürünecek. Facebook yönetiminin böyle bir değişime gitmesinin en önemli nedeni kullanıcılarının başka sosyal iletişim ağlarını tercih etmeye başlamaları olmuş. Facebook’un yeni çerçevesini incelediğimiz zaman son derece sade olduğunu görebiliyoruz. Böylelikle kullanıcılar artık o karmaşık düzenden kurtulacak ve bir fotoğrafa bakmak için dakikalarca zaman harcamayacak. Yeni Facebook tasarımı ile çok kısa sürede istediğiniz menüye giriş yaparak amacınızı gerçekleştirebileceksiniz. Eğer yeni tasarımın artılarını belirtecek olursak:


yeni-facebook2

  • – Gözü yormayan bir tasarım ile sade bir görüntü oluşturulmuş.
  • – Yeni Facebook’un sol tarafında bulunan ve sadece menülerden oluşan kısım ulaşılabilirlik açısından son derece işlevsel bir hale bürünmüş.
  • – Etkinlikler kısmı daha fazla içerik ile zenginleştirilmiş.
  • – Paylaşılan öğelerin kimler tarafından paylaşıldığının sol taraftaki menüden görülmesi son derece işlevsel bir hale bürünmüş.
  • – Haber akışları daha saydam ve ulaşılabilir bir hale getirilmiş.

Facebook yönetiminin bu uygulamaya gitmekle iyi bir şey yaptığını daha ilk tepkiler ile ortaya çıkardı. İnsanlar son zamanlarda artık siteyi sadece bir yazışma aracı olarak kullanıyorlardır. Bu durum kullanıcıların facebook’tan uzaklaşmasına neden oldu. Birde özellikle ünlü kişilerin çok fazla fake hesaplarının açılması facebook’u çok sıradan bir hale soktu.

Yeni facebook tasarımı ile kullanıcılardan nasıl bir tepki alacak şimdi yeni merak konusu bu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.