Web site hit artırma

Web site hit artırma, her websitesi sahibinin araştırdığı yöntemlerden biridir. Web site hit artırma için bir çok konuda web sitesinin düzenlenmesi gerekmektedir.  Bu konuları kısa başlıklar altında belirtecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgiler için websitemizde bulunan SEO kategorisinde bulunan makaleleri de okuyabilirsiniz..

 

 

Valid xHTML/CSS kodlama

Aslında bu kısmı okurken ne alakası var kodlamayla diyebilirsiniz. Fakat işe şu yönden bakarsak aslında gerçekten çok önemli bir etken olduğunu anlayacaksınız.

Google ve diğer arama motorları siteleri ziyaret ederler ve kendi süzgeçlerinden geçirerek verilere ulaşırlar. Sitenin kod yapısındaki hatalar yüzünden Google siteyi düzgün algılayamaz ve bu websitesinin hitlerini önemli ölçüde etkiler, çünkü google’nin siteyi düzgün algılayamaması google sıralamasını da etkiler.

SEO uyumlu linkler

Sitedeki yazı ve kategorilere ilgili başlıkları vererek google’da üst sıraları zorlayabilir ve hitinizi arttırabilirsiniz.
https://siteadresi.com/websitehitartirma.html gibi linkler kullanmanız çok yerinde olacaktır.Örneğin: https://www.siteadresi.com/p=13234 gibi linkler yerine

WordPresste bu ayarı yapmak için Ayarlar alanından Kalıcı bağlantıları düzenleyebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri doğru seçmek

Anahtar kelimeleri doğru seçmek web site hit artırmada çok önemli bir etkendir. Örneğin yazdığınız yazıyı özetleyen kelimeleri iyi analiz etmek gerekir. Örneğin; wordpress tema paylaşımı yapıyorsak wordpress tema anahtar kelimesini kullanmak gibi.

 

Not

Bu yazı sınıftaki bir arkadaşımın sen bu kelimede 2 gün de benim sitemi geçemezsin iddiası ile yazılmıştır.

İddia kelimemizweb site hit artırma

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.