Twitter Takip ve Retweet virüsü kaldırma

Günümüz sosyal dünyasında herkesin sanal ortamlarda vakit geçirip eğlendiği gerçek. 7’den 70’e herkesin facebook, twitter gibi sosyal ağlarda hesapları var. Dudak büken teyzesinden atarlı sözler paylaşıp ergenliğin dibine vurmuş gençlerden sonra bir de son zamanlarda #SELFIE çılgınlığı başladı ki bu diğerlerine göre bi derece kabul edilebilir. Bu ülke kan damlayan gül fotoğraflarına etiket yapanları da gördü!!!

Bu tarz insanların yanında işin bir de daha değişik türleri ile ilgilenen elemanlar var. Mahallede arkasında 2 kişi yürüse ulan böbrek gidecek deyip tabanları yağlayan elemanlar twitter’da takip edilmek için sanırım bir tek amuda kalkmadılar.  Parası neyse verir takipçiyi bastırırız mantığıyla takipçi sayın aldılar, takipçi kazan sitelerine üye oldular. Ve en sonunda “takip edeni takip ederim” tarikatları büyüdü gitti resmen. Hatta bir eleman var ismini vermeyeyim hadi adam Dünya TT’sine hashtag çıkartabiliyor, aşmış.(Biz ona kısaca twitterda ermiş olmak diyoruz. Şaka lan şaka bi şey demiyoruz.) Her neyse az önce twitterda bir arkadaşın isyanlarının yükselmesi üzerine yazdığım bu yazıda aslında bizi ilgilendiren kısım olan istenmeyen RT, FAV, Takip etme sorunlarına bir kaç alternatif öneri sunacağım. Bu tarz bir olay hesabınızın başına geldiyse panik olmayın ve arkanıza yaslanın. Öncelikle bunu kim yaptıysa ben diye kazıtmayı bırakın ve Twitter hesabınızın ayarlar kısmına giriş yapın.

Adres tam olarak şu şekilde: https://twitter.com/settings/account

twitter-uygulamalar

 

  • Buraya girdikten sonra Uygulamalar kısmına tıklıyoruz

uygulamalar

Bu kısımda bulunan adını bilmediğiniz uygulamaları silin hatta bütün hepsini kaldırın temizlik imandan gelir sonuçta. :D

En son olarak bir de şifrenizi değiştirin ki tekrar saçma sapan şeyler hesabınıza bulaşmasın. Yine yaşadığınız sorunları buradan yorum ile ulaştırırsanız alternatif bir şeyler daha söyleyebilirim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.