Sitemizi Üst Sıralarda Çıkarmak

Hepimizin bildiği gibi artık herhangi bir tarayıcıda bir şeyi arattığımızda önümüze tonlarca farklı siteden, tonlarca farklı sonuç çıkıyor. Üst sıralarda çıkan web siteleri ise genellikle arattığımız şeye en iyi sonucu verenler oluyor. Ancak bazen ikinci sayfada çıkan bir site ilk sayfada çıkan bir siteden çok daha iyi bilgi verebilmektedir.

Bunun en büyük sebeplerinden biri üst sırada çıkan web sitenin sürekli güncel olması ve kolay indekslenmesidir. Bu durumda yapacağınız şey sitenizi sürekli güncel tutmak ve uzun yazılar yazmaktır. Ancak siteniz sürekli güncel olmasına rağmen tamamen en üst sıralarda çıkamazsanız. Daha da üste çıkmak istiyorsanız seo yaptırmalısınız. Eğer internetten talimatları doğru bir şekilde yaparsanız kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz ancak bir seo uzmanınınki kadar etkili olmayacak ve oldukça fazla zamanınızı alacaktır. Bu işlemi yaptıysanız ve siteniz sürekli güncel tutuluyorsa Google, Yandex gibi sitelerde en üst sıralarda rahatlıkla çıkacaktır.

seo-webBu da otomatik olarak hitinizi artıracaktır. Hitinizi artırmanın bir diğer yolu da sitenizi güzel bir şekilde ziyaretçilerinize sunmaktır. Mesela temadaki renkler çok dikkat çekmemeli, göz yormamalı ve reklamlar da temayla uyumlu olmalı, ziyaretçiyi sitenizden soğutmamalıdır. Bunu da eğer bu tür işlerden anlıyorsanız kendiniz yapabilirsiniz ancak bir webmaster’a danışmanız daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. Eğer sitenizdeki her şey yerli yerinde olursa sitenizi bir kere ziyaret eden ziyaretçilerin geri dönüş yapma olasılığı artar. Bu da otomatik olarak daha fazla hit yani daha fazla reklam tıklaması olarak karşınıza çıkar.

Sonuç olarak bir web sitesi kurarken sitemizi güncel tutabileceğimizden emin olmalıyız. Çünkü güncel siteler, daha fazla ziyaretçi alır. Ayrıca seo gibi sitenizin arama motorlarında daha yüksek sıralarda çıkmasını sağlayacak işlemleri de zaman kaybetmeden yapmalısınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.