Kıvrılabilen Ekran Teknolojisi

1

samsung-kivrilan-ekran-youmSon yıllarda yaptığı atılımlar ile adeta teknolojiyi belirleyen ve teknolojinin yön vericisi haline gelen Samsung, yine sıra dışı bir teknoloji ürünü ile gündeme bomba gibi girecek. Özellikle son yıllarda ekran TV ve akıllı telefon anlamında piyasada liderliği ele geçiren bu teknoloji devi, yeni teknolojisi ile teknolojiyi çok farklı boyutlara taşıyacak.

Samsung 2013 yılı mart ayında yaptığı açıklama ile 2013 yılında katlanabilir esnek ekran teknolojisinin birçok alanda kullanılacağını belirtti. Geliştirilen bu yapı ile artık ekranların cam değil de son derecede kaliteli malzemeden üretilen ve çeşitli karışımların bir araya getirdiği farklı bir plastik ile ekranların esnek ve kıvrılabilir bir yapıya büründürüleceğini belirtti. Hem bu esnek “YOUM” teknolojisi ile kullanılacak ürünlerin son derecede hafifleyeceği bildirildi. Böylelikle ekranların artık kırılma gibi bir sorununun olamayacağı ve daha uzun süre kullanılan sağlam yapılar olacağı söylendi.

Samsung bu teknolojinin tam anlamı ile verimli bir biçimde kullanılması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirterek ilk etapta hali hazırda son demlerini yaşayan galaxy s3 modellerinde kullanım aşamasına geçildiği ve verimli olarak kullanılabileceğinin tespit edildiği kanısına varıldı. Bu yolla cihazlarda OLED görüntü teknolojisinin kullanılmaya devam edeceği söylendi.

Samsung’un geliştirdiği bu sıra dışı teknolojiler ile ekran anlamında en büyük rakibi olan LG markası ile amansız rekabetinde bir adım önesamsung-logo geçmeyi hedefliyor. Esnek ve katlanabilir ekran teknolojisi ile ilk etapta anlamsız gibi görünse de aslında kullanım kolaylığı ve zor zarar gören mekanizması ile uzun süreli sorunsuz bir işlem tanımaktadır. Ayrıca kullanılan plastik karışımı ürün çizilme gibi bir özellik de göstermemesi işin ayrı bir kolaylığı olarak düşünülebilir.

Büyük firmaların girdiği bu teknoloji savaşında kazanan daima biz kullanıcılar olacağız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.