Google Glass Teknolojisi

0

google-glass-1Bir gözlük ile en fazla ne yapılacağını gösteren Google Glass, teknolojinin hangi boyutlara geldiğinin en bariz göstergesidir. Son derecede işlevsel olan bu gözlüğün 8000 adetlik ilk üretimi gerçekleştirildi.

Google yaptığı açıklamada bu gözlüğün 2000 adetlik kısmı dünyanın çeşitli ülkelerindeki insanların test etmeleri için adreslerine postalandığını belirtti. Bu ilk test etme aşamasından sonra kalan 5000 adetlik kısmının da yaklaşık olarak 1750 dolardan satışa çıkarılacağını açıkladı.

İlk çıkacağı açıklanan zamanlarda nasıl özelliklere sahip olacağı ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan insanlar yavaş yavaş Google Glass’ın ilk özelliklerine şahit olmaya başladılar. Google yeni gözlüğünü tanımlarken hayata bakışınızı değiştiren gözlük olarak tanımlıyor.

Google Glass gözlüğünün özelliklerinden bahsedecek olursak;

Yaklaşık olarak 12 gb gibi bir belleğe sahip olduğunu görüyoruz. Bunun 16 gb’a kadar çıkabileceği de söylenmektedir. Wifi bağlantı özelliği ile internet çekim alanında internete girilebilen bu teknoloji harikası gözlük 802.11 b/g gibi bir çekim alanına sahiptir. Bu anlamda beklentileri tam anlamı ile karşıladığı söylenemez. Ayrıca 5MP görüntü kalitesi ve 720p HD video çekim özelliği sunmaktadır. GPS özelliği sayesinde bu gözlük ile nerede olursanız olun kaybolmayacaksınız. Özel harita sistemi ile kaybolduğunuz zaman gitmek istediğiniz yere sizi kolaylıkla götürecek bu özelliği ile özellikle ufak çaplı görme kaybı olan hastalar için de kullanılabilmektedir. SMS özelliği de bulunan bu gözlük Android 4.0.3 ve üstü işletim sistemleri için kullanılabilecek. Bunun yanında Bluetooth özelliği olan bütün telefon ve aygıtlar ile de iletişim kurabilecek.

Gözlük kullanım şekli olarak son derecede rahattır yüze çok güzel şekilde oturan bu gözlük ile sanki yüzünüzde gözlük yokmuş gibi hissedeceksiniz.

Bu teknoloji harikası gözlüğe şimdilik ulaşmak fiyatı dolayısıyla biraz zor da olsa zamanla fiyatı düşecektir.

google-glass

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.