Comodo Dragon Web Tarayıcısı

0

comodo-dragonMerhabalar, geçen gün hangi antivirüs programını alsam diye antivirüs şirketlerinin sitelerini gezerken Comodo’nun sayfasında bir şey dikkatimi çekti. Comodo Chromium kaynak kodlarını kullanarak kendine özel bir internet tarayıcısı üretmiş ve ücretsiz olarak kullanıma sunmuş. Yabancı dilim çok süper olduğu için bazı şeyleri tam anlamamış olabilirim. Ama COMODO internet tarayıcısını bilgisayarınıza kurarken aynı zamanda kendi DNS adreslerini kullanma konusunda bir soru soruyor, isterseniz COMODO Dragon internet tarayıcısını COMODO DNS’leri üzerinden kullanabiliyorsunuz. Ne işe yarar derseniz tam bir fikre sahip değilim açıkçası.

Şimdi şu ana kadar kullandığım ve gözlemlediğim şeyleri yazayım,

Öncelikle Comodo Dragon gayet hızlı bir tarayıcı.

Arkasında Comodo olduğundan dolayı güvenlik konusunda sıkıntı yaratmaz.

Chrome için hazırlanmış bütün eklentileri sorunsuz şekilde kurabiliyorsunuz. (En azından kullandığım eklentilerde bir sorun yaşamadım, çalıştırdı)

Diğer tarayıcılardan tarayıcı geçmişinizi, kayıtlı şifreletinizi ve sık kullanılan adresleri senkronize edebiliyorsunuz. 

Sistem Gereksinimleri’ne gelecek olursak: Windows 7 / Vista / XP işletim sistemi, 128 MB RAM ve 40 MB hard disk alanı gibi minimum gereksinimlere sahip.

COMODO Dragon İnternet Tarayıcısını İndirmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Dip not: Comodo Dragon’un ayrıca Firefox’a benzeyen bir sürümü de bulunmaktaymış sanırım ayrıntılı bilgi için comodo sitesini ziyaret edebilirsiniz..

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.