Hakkımda

Merhaba, 21 Aralık 1994 yılında Edirne’de doğdum. Bilgisayarla ilk olarak 5.sınıfın başlarında tanıştım. O zamandan beri bilgisayarla ilgileniyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi 4.sınıf, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri 1.sınıf öğrencisiyim. Haziran 2018 itibariyle inlab – Smart Technologies şirketinde tam zamanlı Yazılım Geliştirici olarak çalışıyorum.

Bilgisayar neden bu kadar ilgimi çekiyor bu merak nereden geldi kısaca bahsedecek olursam aslında beni bilgisayar alanına yönlendiren şey ücretsiz blog sistemi blogcu.com oldu. Bu sistemi keşfettikten sonra burada kendime bir blog açtım ve yazılar yazıp paylaşmaya başladım. Bu işten gün geçtikte daha da keyif alıyordum. Sonra bu ufak blogun yanına birde forum kurdum ve bu forumun düzenlemeleri ile uğraştım. Bu sefer uğraşlarımın içine kod kısmına da girmeye başlayınca basit düzeyde HTML öğrenmeye başladım. Daha sonra  kendimi bu alanda geliştirmek için internet üzerindeki hazır sistemleri kurcaladım, videolar izleyerek kendimi geliştirdim. Hala da her gün yenilenen teknolojiyle birlikte ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum..

Bilgisayar bilgilerime gelirsek, şuan ki bilgilerim ile veritabanı destekli web uygulamaları (PHP) yazabilirim. Java ile uygulamalar oluşturabilirim. Web scriptleri için arayüz hazırlayıp geliştirebilirim. Aynı zamanda WordPress sistemlerini düzenleyebilir, basit eklentiler yazabilir ve SEO açısından geliştirilmiş, hızlı wordpress temaları hazırlayabilirim. Adobe Fireworks, Adobe Flash (kendisi emekli olmuş olsa bile) ve Adobe Photoshop programlarını kullanarak grafikler oluşturabilir, düzenleyebilir ve basit maskotlar çizebilirim. Unity ile 2D mini oyunlar geliştirebilirim. C# ile basit düzeyde uygulamalar yazabilir, otomasyonlar oluşturabilirim. Son zamanlarda PHP Frameworklerinden Laravel kullanmaya çalışıyorum. Aynı zamanda React Native üzerine de çalışıyorum.

Okulda geçen eğitim hayatı ve kendi başıma bir şeyler öğrenmeye çalışmanın dışında “gelecekte ne olmak, neci istiyorum ben?”  sorusunun cevabını bulduğumu düşünüyorum. Bu yüzden internet üzerine yoğunlaştım ve bir çok çalışmada bulundum. İnternet üzerinden çok sayıda değerli kişiyle tanıştım ve çeşitli konularda destek sağladım. Şu anda hala Freelancer olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. (Bir masamız boşta, okuldan çıktığında gel CTO’muz ol diyenlerden mesaj bekliyorum :p)

Okulda üyesi olduğum (YTÜROK) Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün Bilişim Koordinatörü görevini 2015 – 2016 yılı içerisinde sürdürdüm. Yıl içerisinde etkinlik sitelerini tasarlayıp , internet reklamcılığı işlerini yaptım ve kulübün ROK Otomasyon Sistemini hazırlayarak kulübe değer katmaya çalıştım.

Yukarıdaki satırları okuyunca sadece bilgisayarla uğraşan tek işi, hobisi bilgisayar olan biri gibi gözüksem de aslında öyle değilim. Hobilerim arasında müzik dinlemek, satranç oynamak, online oyun oynamak (hem de ne oynamak rekorlara koşabilirim), film ve özellikle yabancı dizi seyretmek var. Bu saydıklarımdan özellikle satranç en eski hobim. Daha bacak kadarken (1.sınıf) öğrendiğim  ve o zamandan beri devam eden bir hobi bu. O ufacık yaşlarda turnuvalara katılıp yenilince ağlayarak annesinin yanına koşan ben, bu hobide kendimi geliştirip; il içerisinde bir çok başarı belgesi ve madalya kazandım. Şu zamanlar diğer hobilerin ve eğitim hayatının etkisiyle turnuvalardan uzak kalmış olsam bile hala bu hobimi internet üzerinden ve ya yakın arkadaşlarım ile oynayarak devam ettiriyorum.

Müzik ile aram iyidir. Her tarz müziği dinliyorum.

Kişisel yaşantıma gelirsek sessiz, sakin bir hayatım var. Ufak tefek şeyler için insanları kırmayı ya da anlaşmazlıklarda tartışmayı sevmem. Çok sosyal biri sayılmam ve pek arkadaşım yok. Çevre edinmeyi denedim ama bu beni daha çok bunaltıyor beceremiyorum. Belki de bu sebepten dolayı bilgisayar üzerine yoğunlaşmış olabilirim. Eğer bilgisayar üzerinde bir işiniz varsa ister istemez asosyal biri olmak zorunda kalıyorsunuz çünkü. Arkadaş konusunda da  yukarıdaki satırları okuyarak çok takıldığımı düşünmeyin. Bir kaç düzgün arkadaşa sahip olduğunuza inanıyorsanız daha fazlasına da emin olun ihtiyaç yok. Beni görenlerde nasıl bir izlenim uyandırıyorum bilmem ama utangacımdır ve bu konu da baya sıkıntı yaşıyorum. Sevgilimin olmamasının en önemli sebebi de bu utangaçlık olabilir. Bir şeyler hissedip söyleyememek bazen çok zor.. Ama zamanla değişmesini umuyorum bu durumun. 25 Nisan 2014 tarihinden beri kız arkadaşım var, adı Yağmur.  :) 

Sıcak havalardan ve güneşten pek hoşlanmadığım için genellikle geceleri dışarı çıkarım. Kötü alışkanlıklarım yok sayılabilecek kadar az. Ders çalışmayı çoğu kişi gibi sevEmiyorum ama üniversite hazırlığından dolayı maalesef hala Matematik ve Fen ile kanka modunda takılıyoruz.

Kendimi size olduğu gibi tanıtabilmek için aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Sonuna kadar okuyan, vakit ayıran herkese sonsuz teşekkürler.

17 yorum

  1. r10dan gördüm site adresini de, teman güzelmiş, blogunda başarılar, ayrıca rap&rock aynı anda nasıl dinleyebiliyorsun nasıl bir müzik yaklaşımı garip :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir