Arama Motorlarının Önemi

0

Merhaba SEO Dersleri makalelerimize bugünde devam ediyoruz bugünkü konumuz Arama Motorlarının Önemi,fazla uzatmadan makaleyi paylaşıyorum..

Müthiş pazarlama dehaları olan Amerikalıların geliştirdikleri Arama Motorları internette aradığınız bir şeyi bulmanıza yardımcı olurlar. Şimdi kendinizi bir düşünün yabancı bir yerdesiniz ve alışveriş yapmanız gerekiyor. Marketin yerini kime sorardınız. Tabi ki bilen birine. İşte arama motorları netin bilge kişileridir. Aradığınız kelimeleri veritabanında yani hafızasında kayıtlı bilgilerden seçerek size sunar. Bu sunma arama motoruna göre en iyiden en kötüye şeklinde olmaktadır.

Mesela siz bilge kişimize yani arama motorumuza en yakın ve en kaliteli marketin yerini sordunuz. Web Dünyasında mesafe kavramı olmadığı için size en kaliteli marketi gösterecektir. Peki bu en kaliteli nasıl belirlenir yani arama motorlarının gözünde en iyi kimdir? Bu soruyu yine güncel hayata dönerek verelim. İyi bir marketi nasıl tanımlarsınız? Hadi hep birlikte iyi bir marketin özelliklerini tanımlayalım:

* Uzun bir geçmişi olması yani deneyimli olması

* Başkaları tarafindan çokça tavsiye edilmesi

* İçinin ve dışının iyi bir görüntüye sahip olması yani göze hitap etmesi

* İçinde yolunuzu rahatlıkla bulmanız için tasarlanmış tezgâhlar

* Aradığınız ürünü daha rahat bulabilmeniz için levhalar

* Manav tezgâhının yanında deterjanların bulunması gibi saçmalıkların olmaması

Evet arkadaslar arama motorları da sizden farklı düşünmezler çünkü onları da insanlar yapmıştır. Bu maddelerin internete uyarlanmış sekillerini ileriki başlıklarımızda daha ayrıntılı olarak görecegiz. Bu maddeler SEO’nun temel taşlarını oluşturuyorlar…

Arama motorları internetin en çok ziyaret edilen siteleridir ve diğer sitelere de en temiz ve en sadık ziyaretçileri gönderen sitelerdir. Arama motorları arasında ise en meşhuru ve en iyisi özellikle Türkçe bir site için Google’dır. Google bir webmasterin en iyi dostudur. Çünkü en çok ziyaretçisini o göndermektedir, ayrıca değişik hizmetler ile para kazanmasını sağlamaktadır ve ücretsiz reklamını yapmaktadır..

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.