Anahtar Kelimeleri Doğru Seçmek

Merhaba,SEO Dersleri makalelerimize bir yenisini daha ekliyorum.Bugün Anahtar Kelimeleri Doğru Seçme ile ilgili bir makaleyi sizlere sunacağım.Yararlı olması dileğiyle..

SEO, Search Engine Optimization veya Arama Motoru Optimizasyonu aslında tam bir sanat. Öyle ki pek ülkemizde görünmese de insanlar bu alan üzerine kitaplar yazıyor, sırf bu konu için web sitesi yapıp yüksek kazanç sağlıyorlar.

Peki SEO ne işe yarar? Sıradan bir siteniz ve bu site içinde sıradan bir yazınız olsun. Siz bu sıradan siteniz için arama motorunun seveceği işlemler yaparsınız, örneğin başlıklarınızı “” etiketleri arasında yazabilir, onların anlamlı görünmesini sağlayabilir, çeşitli meta uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yazınız için ise arama motorlarında sıkça aranan sözcükleri seçer, yazı başlıklarınızda ve içeriklerinizde o sözcüklere ağırlık verirsiniz. İşte bu yazıda doğru anahtar kelimeleri seçerek arama motorlarında yüksek sıralara çıkarak yoğun trafik elde etmeniz için gerekli birkaç siteden bahsedeceğiz.

Google Anahtar Kelime Aracı kullanarak bir yazı yazmadan önce konunuz ile ilgili anahtar kelimeler arasında arama yapabilir ve dolayısıyla sık aranılan kelimeleri görerek örneğin yazı başlıklarınızı o sözcüklerden ve varyasyonlarından seçebilirsiniz.

Aynı şekilde yabancı dildeki içerikleriniz için kullanabileceğiniz çeşitli ücretsiz servisler de bulumak mümkün..

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer içerikleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.