Haberler 17 Şubat 2013, 00:05

Gizli Numara Çağrı Engelleme

gizli-numaraGizli numaradan gelen aramaları kısıtlama servisi, bu gibi gelen aramaları engeller. Servisi kullanmanız durumunda size gelen arama daha telefonunuz çalmaya başlamadan otomatik olarak geri çevrilir. Sizi gizli numaradan arayan kişiler ”Aradığınız kişi gizli numaradan çagrı kabul etmemektedir. Numaranızı GÖRÜNÜR yaparak kendisine ulaşabilirsiniz” anonsu  duyar. Bu tip servisler bütün operatörde mevcut olup kullanımı ücrete tabi olmayıp abonelik gibi bir şeyde söz konusu değildir. Bu servisi gerektiğinde kullanabilir veya iptal edebilirsiniz.
Gizli numaradan yapılan aramaları kısıtlama bazı eski sabit numaraları ve yurt dışından gelen çağrılarda aktif olamayabiliyor.

TURKCELL: *253# YES (ENGELLER)
VODAFONE: GIZLIAC YAZIP 7046 MESAJ AT.
GIZLIKAPAT 7046
AVEA : *253# YES (ENGELLER)
KAPATIĞINIZDA AKTİF ETMEK İÇİN AYNI İŞLEM TEKRAR EDİLİR.

Yazar Bilgileri

Göksel Özardalı gokselozardali@gmail.com
1994 yılında Edirne'de doğdum. Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde okuyorum. Wordpress, SEO, PHP/MySQL konularına hakimim ve şuanda Ruby ve küçüklükten beri ilgimi çeken robotlar üzerine uğraşlar veriyorum, mantıklarını öğrenmeye çalışıyorum. Ayrıca bilim teknoloji ile yakından ilgiliyim. Bundan sonraki hayatımı da bilgisayar ve otomasyon sistemleri üzerine şekillendirmeyi planlıyorum. En büyük hedefim ise internet dünyasında herkesin işine yarayacak bir proje üretmek.